Szkolenia i warsztaty

Poszerzamy horyzonty i kwalifikacje zespołów programistyczcznych. Szkolimy w zakresie wykorzystania technologii, platform oraz zastosowania metodyk i procesów wytwórczych dla oprogramowania.

Mamy bogate doświadczenia w tworzeniu aplikacji i projektowaniu procesów produkcji oprogramowania. Przeczytaj o naszych doświadczeniach i kwalifikacjach.

Oferujemy państwu usługi trenera z 10 letnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji WWW. Pracującego przy projektach dla dużych polskich firm telekomunikacyjnych i banków, wielokrotnie odpowiedzialnego za analizę wymagań użytkowników, zaprojektowanie systemu oraz pokierowanie zespołem programistów w fazie wykonania oprogramowanie, testów, wdrożenia a następnie opieki powdrożeniowej.

Janusz Skonieczny prócz szkoleń wykonuje audyty jakości i bezpieczeństwa oprogramowania innych firm. Ponadto trener posiada szereg doświadczeń w innych technologiach i językach programowania, między innymi w Java, C#, Python, Ruby, platformie .NET oraz różnych bazach danych.

Trener jako jedna z pierwszych w Polsce osób (dokładnie 162), zdając 5 wymaganych egzaminów, zdobył w 2005 prestiżowy certyfikat Microsoft Certified Solution Developer (MCSD), który zaświadcza o najwyższym poziomie umiejętności projektowania nowoczesnych rozwiązań biznesowych przy użyciu narzędzi programistycznych i technologii Microsoft opartych o platformę .NET.

Doświadczenia audytora obejmuje wiele szeroko stosowanych technologii programistycznych oraz metodyk prowadzenia projektów. Audytor posiada do certyfikat PRINCE2 , oraz doświadczenia w wykorzystaniu metodyk Agile (np. SCRUM ) podczas budowy rozwiązań informatycznych. Współtworzył procedury oparte o metodykę Agile dla systemu jakości poddanego certyfikacji ISO 9000:2000 .

Agile Team

Agile Team to szkolenie skierowane do małych ~10 osobowych zespołów tworzących oprogramowanie. Szkolenie jest podzielone na części dot. różnych aspektów procesu produkcji oprogramowania skupione na wskazaniu najważniejszych elementów metodyk Agile Development które pomogą budowie nowego lub usprawnieniu istniejącego procesu.

Czytaj dalej »

Aplikacje na platformie Google App Engine

Jeśli chcesz tworzyć aplikacje WWW, które będą bez problemów skalować się od kilku użytkowników do milionów użytkowników, Google App Engine jest dla ciebie.

Google App Engine (GAE) jest platformą w której nie istnieje coś takiego jak konfiguracja serwerów. Programista tworzy tylko aplikację, a platforma sam automatycznie konfiguruje i zarządza życiem serwerów w liczbie potrzebnej do obsłużenia aktualnego ruchu — nie ważne czy dla aktualnego ruchu potrzebnych jest 0 czy 1000 serwerów, programista czy administrator nie musi kiwnąć placem.

Czytaj dalej »

Aplikacje WWW w Django

Jeśli chcesz szybko tworzyć wartościowe i funkcjonalne serwisy aplikacje WWW to Django jest dla Ciebie.

Django to framework dla profesjonalistów z terminami. Dzięki przyjaznym gotowym komponentom pozwala szybko budować aplikacje WWW które od razu będą miały to co profesjonalna aplikacja WWW mieć potrzebuje.

Czytaj dalej »

Dziennik Elektroniczny od podstaw

Szkolenie przeznaczone dla użytkowników naszego EDziennika. Na szkoleniu uczestnicy poznają wszystkie aspekty prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania przy pomocy internetowego edziennika, a także jego wykorzystanie do komunikacji z uczniami i rodzicami.

Czytaj dalej »

Scrum w praktyce

Jeśli chcesz prowadzić projekty w zwinnej metodyce (Agile) lub chciałbyś poprawić funkcjonowanie swojego zespołu projektowego to SCRUM jest dla Ciebie.

SCRUM dzięki wprowadzeniu kilku elementów pozwala na poprawienie niezawodności procesów projektowych i zmniejszyć niepewność wyników projektu.

SCRUM stosunkowo łatwo dopasować do istniejących w zespole wymagań organizacyjnych i formalnych. Bez uszczerbku dla metodyki i istniejącej organizacji pracy, każdy zespół może podnieść jakoś planowania i powtarzalność procesów realizacji projektów.

Czytaj dalej »